Informacja | Stowarzyszenie Miłośników Wsi Ropa

Informacja

Stowarzyszenie nasze  , w imieniu Uniwersytetu III Wieku wystąpiło , w miesiącu lutym br.

z wnioskiem , by naszą  Gminę  Ropa  zgłosić do  Plebiscytu „Edukacyjna Gmina Małopolski 2014 r.”

Wniosek został  przyjęty i od 18 lutego br. do  11 marca 2015 r. trwało głosowanie .

W plebiscycie  udział brało 11 gmin Małopolski. Wszystkie  uczestniczące w plebiscycie gminy były

większe ludnościowo niż nasza gmina.  Od początku głosowania byliśmy na czołowych miejscach .

Dzięki wszystkim  Wam , którzy  chcieliście poprzeć   osiągnięcia  naszej gminy , poprzez  codzienne  oddawanie głosow na korzyść gminy ,zakończyliśmy  te zmagania na podium – III miejsce / 13346  oddanych głosów/ .

I miejsce  zajęła  Gmina   Korzenna  / 19142 głosy/ ,  II Gmina Maków Podhalański  / 13574 głosy/.

Wszystko to jest wynikiem  wielu zmian edukacyjnych w naszym środowisku , zwłaszcza  utworzonemu

2013 r. i prowadzonemu  Uniwersytetowi  III Wieku , jednego z pierwszych wiejskich  uniwersytetów.

Dziękujemy władzom samorządowym  i wszystkim  pomagającym  UTW .