Informacja o uzyskaniu dofinansowania na projekt „TWÓRCZA INTEGRACJA- działania na rzecz aktywizacji i integracji społecznej” | Stowarzyszenie Miłośników Wsi Ropa

Z przyjemnością informujemy, że nasze Stowarzyszenie uzyskało dofinansowanie  w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na realizację projektu „TWÓRCZA INTEGRACJA- działania na rzecz aktywizacji i integracji społecznej”.

W działaniach projektowych  weźmie udział 60 seniorów powyżej 60 roku życia i  20 osób młodych w wieku 10- 25 lat z gmin Ropa, Grybów i Gorlice.

W ramach projektu zaplanowano następujące działania:

I. Blok integracyjno-edukacyjny
1. Wyjazd integracyjny z warsztatami o wolontariacie
2. Warsztaty kulinarne
3. Warsztaty tradycyjnej plastyki
4. Kurs komputerowy oraz obsługi nowoczesnych urządzeń dla seniorów
5. Wieczorek z tradycyjną piosenką
6. Wyjazd do teatru w Tarnowie
II. Blok integracji sportowej
1. Kurs Nordic Walking z wycieczką do Ciężkowic
2. Zajęcia sportowe dla seniorów
3. Zajęcia o zdrowiu z kursem pierwszej pomocy

ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W PROJEKCIE.